Ach, co to była za sobota ;)

23 listopada 2019 w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach odbyła się wesoła impreza integracyjno-rozrywkowa, czyli Zapusty 2019. Była to oferta skierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy wiejskiej Hajnówka, ale jak się okazało, chętne do wspólnej zabawy w miejscowej świetlicy były również osoby spoza miejscowości gminnych. Tak czy siak - tej nocy miłośników tańca, śpiewu i dobrej zabawy z całą pewnością nie brakowało :) A w gronie przybyłych gości pojawiło się zarówno starsze jak i młodsze pokolenie osób, które uznają i starają się podtrzymywać właśnie tę regionalną tradycję, jaką są ZAPUSTY.

 

Zapustowa potańcówka połączona z biesiadą przy stole zebrała niemal 40 chętnych osób, które do późnych godzin nocnych bawiły się na parkiecie i wykorzystały ten czas na nieskrępowane świętowanie przed nadchodzącym bożonarodzeniowym postem. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił zespół wokalno-instrumentalny LOTOS z Dubin, którego występy spotykają się z coraz większą aprobatą mieszkańców. Natomiast garstka najwytrwalszych uczestników wydarzenia, która dotrwała na parkiecie do samiutkiego końca, zorganizowała sobie na dokładkę kameralne karaoke i takim oto śpiewającym akcentem zakończyła zapustową imprezę. Kolejne takie przedsięwzięcie najwcześniej w przyszłym roku :)

 

Gminne Centrum Kultury składa serdecznie podziękowania za spontaniczną pomoc panu Januszowi Sacharczuk, który wsparł siły i środki organizatora przy dekorowaniu imprezowej sali. Pięknie dziękujemy za okazane wsparcie ! :)

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk