We czwartek 21 listopada w świetlicy wiejskiej w miejscowości Chytra odbyła się projekcja filmu pt. "Koncert Życia", który od początku listopada gości w różnych miejscowościach gminy Hajnówka i za każdym razem jest entuzjastycznie przyjmowany przez widzów. W niektórych osobach wzbudza na tyle pozytywne emocje, że chcą obejrzeć go po raz kolejny i między innymi w Chytrej mogliśmy zobaczyć twarze, które pamiętaliśmy jeszcze z poprzednich projekcji, co niezmiernie cieszy i potwierdza fakt, iż pokazanie właśnie tego konkretnego dokumentu było trafionym wyborem :)

               Filmowe spotkanie w Chytrej okazało się wyjątkowe, ponieważ na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury do grona widzów dołączył również jeden z redaktorów Radia Racja, notabene prowadzący sobotni Koncert Życzeń - pan Michał Androsiuk, będący zarazem jednym z bohaterów wyświetlanego filmu. Urodził się w Hajnówce, natomiast aktualnie mieszka w Wojnówce (gm. Dubicze Cerkiewne). Jego udział w wydarzeniu stworzył okazję do nawiązania dyskusji na tematy około filmowe oraz pogawędki o fenomenie i historii Radia Racja oraz znaczeniu Podlaskiego Koncertu Życzeń dla społeczności zamieszkującej polsko-białoruskie pogranicze kulturowe. Obecność redaktora sprawiła, że panująca na sali atmosfera stała się jeszcze bardziej serdeczna i przyjazna, a zgromadzeni goście zabawili w świetlicy zdecydowanie dłużej, niż tylko 40 minut samego seansu filmowego :)  

               Na zakończenie spotkania redaktor wręczył Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubinach swoją autorską książkę, wydaną w 2018 r., na potrzeby gminnej biblioteki w Dubinach.  Nosi ona tytuł "Поўня", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Pełnia księżyca". Zapytany, o czym tak właściwie opowiada książka, stwierdził, iż nie zdradzi szczegółów i zachęca do osobistej lektury. A zatem - nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Państwa do odwiedzin dubińskiej biblioteki i zapoznania się z dziełem naszego lokalnego pisarza :) Na pewno warto !

A na ostatnią listopadową projekcję "Koncertu Życzeń" zapraszamy już w najbliższą sobotę 30 listopada do świetlicy w Starym Berezowie. Początek o godzinie 18:00. Do zobaczenia 

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk