Przypominamy o kampanii promującej czytelnictwo pn. "Mała Książka - Wielki Człowiek", w której udział bierze również biblioteka przy Gminnym Centrum Kultury w Dubinach.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które są lub też staną się czytelnikami naszej biblioteki. Informujemy, iż od września 2019 wydajemy czytelnicze wyprawki, a dobra wiadomość jest taka, że zostało nam jeszcze kilka wolnych zestawów ! :)

Na najmłodszych czytelników czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla dzieci.W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

A oto kolejni odbiorcy Wyprawek tegorocznej edycji   #InstytutKsiążki  #MałaKsiążkaWielkiCzłowiek, którzy zawitali w progach naszej biblioteki.

Nie zwlekaj i dołącz do nich !