Gminne Centrum Kultury w Dubinach informuje, iż dotarły już do jego siedziby Wyprawki Czytelnicze do projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek"   #MałaKsiążkaWielkiCzłowiek  #InstytutKsiążki, w którego realizację włączyliśmy się jako Centrum.

W związku z powyższym apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci, aby od września 2019 r. przychodzili ze swoimi pociechami do naszej biblioteki (Dubiny, ul. Główna 116) i odbierali specjalnie przygotowaną dla nich Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start!

Wyprawki wydajemy tylko dzieciom urodzonym w rocznikach 2013-2016 - zarówno tym, które są już naszymi czytelnikami, jak i tym, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną.

Na wyprawkę składa się książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych oraz osobista Karta Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach, wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Są bowiem takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które tego nie robią.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy o samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, dlatego tym goręcej zapraszamy do odwiedzin w naszej bibliotece :)

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

 

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk

 

ksiazka