Dużo słońca, powiewy letniego wiatru, skoczna muzyka, wesołe tańce, gorąca atmosfera, liczna frekwencja i multum pozytywnych emocji... Właśnie tak można w skrócie podsumować imprezę, która odbyła się w miejscowości Chytra w gminie Hajnówka w pierwszą czerwcową niedzielę tego roku.

 

A całe to wspaniałe przedsięwzięcie otworzył zespół Harmoń z Łosinki, który wpadającymi w ucho piosenkami zachęcił przybyłych na piknik gości do zajęcia miejsc siedzących i wysłuchania koncertu. Nie zabrakło również wystąpień zespołów działających przy Gminnym Centrum Kultury w Dubinach, tj. reaktywującej się po 40 latach przerwy grupy Lotos z Dubin oraz Żawaranków z Mochnatego – muzycznej wizytówki gminy wiejskiej Hajnówka. W przepięknych strojach i liczną grupą zaprezentował się zespół z Bociek, czyli Klekociaki, które nie tylko śpiewały, ale i tańczyły, w towarzystwie samego Wicemarszałka Województwa Podlaskiego – pana Stanisława Derehajło.

Z godziny na godzinę teren zielony przy miejscowej świetlicy zapełniał się coraz bardziej, w związku z czym kolejni wykonawcy zyskali jeszcze większe grono odbiorców. Wspaniałe wakacyjne utwory wyśpiewały utalentowane reprezentantki Hajnowskiego Studia Piosenki Estradowej, czyli grupa PULS. W międzyczasie odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych. Zadaniem pierwszych było zobrazowanie trwającego pikniku za pomocą kredek, czyli plastyczne ujęcie na kartce tego, co ma akurat miejsce. Dorośli musieli natomiast wykazać się wiedzą merytoryczną z zakresu funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Puszcza Białowieska – pomysłodawcy i inicjatora Pikniku z LGD.

 

Poza wspomnianymi konkursami i nagrodami organizatorzy zadbali o szereg atrakcji towarzyszących. Wóz strażacki OSP z Mochnatego, skakańce i dmuchańce dla dzieci, stoiska informacyjne Straży Granicznej oraz Policji, punkt konsultacyjny LGD, stragany z łakociami, ogródek piwny z orzeźwiającymi napojami, porcje smacznego bigosu, stoisko ze smakołykami miejscowego Koła Gospodyń „Lisiczki z Chytrej”, a do tego liczne sztuczki i zabawy z balonami, bańkami i face-paintinigiem w wykonaniu profesjonalnego animatora ... To wszystko było do dyspozycji przybyłych gości w jednym miejscu i czasie  :)

 

Natomiast za sprawą nieustannie płynącej ze sceny muzyki, czas spędzony tego wieczoru w Chytrej był jeszcze przyjemniejszy. Kilka sentymentalnych utworów gościnnie zaśpiewała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubinach – p. Mariola German-Pietruczuk, a zaraz po niej scenę zawojowała energetyczna folk-rokowa grupa sześciu chłopaków, występujących pod kontrowersyjną nazwą „Niemoralna Propozycja”. Zespół porwał publiczność do tańca, a zanim ostatecznie zakończył swój koncert – kilkakrotnie bisował i rozdawał swoje płyty największym fanom prosto ze sceny.

 

Z każdą kolejną minutą atmosfera była coraz gorętsza, a gdy nieco przed 22:00 na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru - formacja Mirage&Yoko, pod sceną nie było już praktycznie żadnego luzu. Żywiołowy koncert, znane utwory, lubiani wykonawcy ... - to wszystko sprawiło, że występ musiał być udany i spodobał się publiczności, która wyrażała swój entuzjazm głośnymi okrzykami i hucznymi brawami. W rozrachunku, gwieździe udało się opuścić scenę dopiero po kilku bisach, ale tylko i wyłącznie po to, by oddać ją DJ Markowi, który poprowadził nocną zabawę taneczną dla najwytrwalszych uczestników pikniku. A i tych było całkiem sporo...  :)

 

Poniżej fotorelacja z pikniku, którego organizatorami byli:

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Białowieska” oraz Gmina Hajnówka.

Zapraszamy do obejrzenia!