W sobotę 18 maja 2019 roku na terenie zielonym za budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Dubinach odbyła się impreza plenerowa pod nazwą Piknik Majówkowy w Dubinach. Dopisały nie tylko frekwencja i ogrom atrakcji towarzyszących imprezie, ale i stojąca pod znakiem zapytania pogoda. Mimo intensywnie padających od kilku dni deszczy i niezbyt wysokiej - jak na miesiąc maj - temperatury, nad Dubinami zawisło ostatecznie piękne słońce, które ogrzewało przybyłych na piknik gości i sprzyjało dobrej atmosferze imprezy.

W ramach części artystycznej zaprezentowały się zarówno zespoły lokalne z gminy wiejskiej Hajnówka, tj. Lotos z Dubin czy Żawaranki z Mochnatego, jak i wykonawcy z sąsiednich miejscowości, m.in. Czyżowianie z Czyż, Wania z Siemianówki oraz zespół podopiecznych p. Jerzego Ostapczuka vel PRYMAKA, czyli grupa wokalistów „Śpiawaj Dusza” z Michałowa, która tak przypadła do gustu zgromadzonej publiczności, że nawet zebrała brawa na bis. W gronie wykonawców nie zabrakło również młodego pokolenia utalentowanych wokalistek. Zaśpiewały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Dubinach, pod kierownictwem p. Urszuli Szaduja-Milko, a ponadto można było usłyszeć przepiękny głos solistki Weroniki Ptaszyńskiej. Ciekawym punktem programu był również spektakl „pół żartem, pół serio” w wykonaniu Kabaretu Agrafka, funkcjonującego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Hajnówce. Zabawne pogadanki, znane piosenki, ciekawe wiersze – to wszystko i jeszcze więcej znalazło się w programie artystycznym kabaretu.

Na zielonej trawce rozlokowały się natomiast stanowiska, w których można było skosztować karkówki, kiełbaski lub bigosu. Dostępne były również zimne napoje oraz stoliczek kawowy ze słodkościami. Na najmłodszych czekały natomiast takie atrakcje jak malowanie twarzy oraz balonowe figury czy oblegany przez dzieci stół do gry w piłkarzyki. W międzyczasie nastąpiło również rozdanie nagród rzeczowych laureatom konkursu fotograficznego pt. „Pierwsze Oznaki Wiosny”, zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Dubinach. Nadesłane do konkursu prace fotograficzne widzowie mogli obejrzeć i ocenić na miejscu, w ramach przygotowanej kolorowej wystawki zdjęć.

A na koniec, dla najwytrwalszych i najbardziej spragnionych tańców oraz zabawy, ponownie zagrał zespół Lotos, który poprowadził wieczorną zabawę pod chmurką. Trwała ona do późnych godzin nocnych, a biorących w niej udział tancerzy nie przegonił nawet deszcz  :)

Całą imprezę poprowadziła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubinach - Mariola German-Pietruczuk, natomiast organizatorami i inicjatorami tegorocznego majówkowego pleneru byli:

Sołtys Wsi Dubiny – Grażyna Sacharczuk
Gminne Centrum Kultury w Dubinach

A oto lista darczyńców, którzy wspomogli organizację przedsięwzięcia:

Radni Gminni z Okręgu Dubiny: Anatol Skiepko, Monika Skiepko oraz Michał Owerczuk wraz z małżonką Krystyną
Sołtys Wsi Dubiny – Grażyna Sacharczuk wraz z małżonkiem Januszem
Państwo Elżbieta i Roman Kindziuk z Postołowa
Pani Lucyna Kojło z Dubin
Pańtwo Sabina i Wiesław Malesa z Hajnówki
Centro-Met Hajnówka Materiały Budowalne
Moderator Sp. z .o.o. Hajnówka, producent kotłów
PHU Mango Hajnówka

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i zaangażowali w przebieg Pikniku Majówkowego w Dubinach z całego serca dziękują organizatorzy, pozostając oczywiście w nadziei, że grono wspomagających ideę pikniku za rok będzie jeszcze większe i że spotkamy się wówczas ponownie  :) A zatem... do zobaczenia !

PS: Serdeczne podziękowania i wielki ukłon kierujemy w stronę p. Ewy Maciejuk ze stowarzyszenia Borysówka-Wieś Drewniana, która wspomogła siły i środki organizatorów oraz zatroszczyła się o obsługę fotograficzną Pikniku, dzięki czemu możemy teraz obejrzeć relację zdjęciową poniżej... Miłego oglądania!

Mariola German-Pietruczuk

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dubinach