Dubińska Choinka 2019.

20 stycznia 2019 miała miejsce już II edycja wydarzenia dedykowanego najmłodszym mieszkańcom Gminy Hajnówka. Ciesząca się dużą popularnością impreza w tym roku zyskała nowego partnera w postaci Parafii Prawosławnej p. w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach i ks. proboszcza – Andrzeja Busłowskiego. Tegoroczna gwiazdka jest kontynuacją inicjatywy mieszkańców sołectwa Dubiny zapoczątkowanej w 2018 r. i (miejmy nadzieję) początkiem wieloletniej tradycji. Wiele na to wskazuje, gdyż jak pokazała frekwencja – na tego typu uroczystości jest bardzo duże zapotrzebowanie.

Program bazujący na ubiegłorocznych dobrych praktykach (gry i zabawy dla najmłodszych, zajęcia z animatorem, poczęstunek) został wzbogacony o wydarzenie kulturalne jakim był spektakl pt. Droha u Betlejem w wykonaniu Joanny Troc i teatru Czrevo. Choinkę tradycyjnie zakończyło spotkanie z Mikołajem i wręczenie prezentów.

II Dubińska Choinka nie mogłaby się odbyć gdyby nie zaangażowanie i ciężka praca wielu osób. W szczególności pragniemy podziękować radnym gminy Hajnówka, którzy nie tylko przyczynili się do powodzenia przedsięwzięcia, ale i zachęcili innych do współdziałania. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Bractwa Młodzieży Prawosławnej działającego przy Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce, któremu zawdzięczamy pięknie przystrojoną salę i dużo pozytywnej energii. Wierzymy, że jest to początek długiej i owocnej współpracy.

Duże ukłony za pomoc i wsparcie przy przygotowaniu choinki:

• Prob. Andrzej Busłowski wraz z małżonką Lillą Busłowską,
  • Marek Litwiniuk wraz z małżonką Anielą Litwiniuk,
  • Radni Gminy Hajnówka: Walentyna Biryłko, Monika Skiepko, Jarosław Kot, Mariusz Sokół, Michał Owerczuk,
  • Sołtys sołectwa Dubiny - Grażyna Sacharczuk,
  • Sołtys sołectwa Bielszczyzna – Łukasz Janiuk wraz z małżonką Katarzyną Janiuk,
  • Magdalena i Stefan Bedkowscy – właściciele firmy Centro – Met,
  • Dorota i Marek Ginszt – właściciele sklepu „Reszka” oraz usługi dźwigiem,
  • Mirosław Popow – właściciel sklepu „Mango”,
  • Krystyna Owerczuk,
  • Barbara Frankowska,
  • Mariola i Marek Dziubonos – właściciele „Sklepu Rybnego”
  • Paweł Skiepko,
  • Marek Bagrowski,
  • pracownicy Gminnego Centrum Kultury,
  • Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce

Cieszy, iż ponownie zostałam zaproszona do grona organizatorów i mogłam osobiście wesprzeć nasze wspólne przedsięwzięcie. Polecam się Waszej pamięci w kolejnych latach.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację II Dubińskiej Choinki. Dzięki Państwa pracy wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie otrzymały upominki, a co ważniejsze cudowne wspomnienia.

Lucyna Smoktunowicz

Wójt Gminy Hajnówka