Biebrzański Park Narodowy zaprasza 4 czerwca br. (niedziela), godz. 10:30 - 17:30 na rowerową wycieczkę ornitologiczną połączoną z piknikiem edukacyjnym.

Plakat

W programie: – wycieczka rowerowa na trasie Osowiec-Twierdza – „Dwór Dobarz” (tam i z powrotem) – pokaz filmu „Sekretne życie drzew” i spotkanie z autorem Arturem Homanem – wykład Romualda Mikuska pt. „Ptaki Czerwonego Bagna” – warsztaty plastyczne o tematyce ptasiej z Katarzyną i Michałem Skakuj – gry i zabawy edukacyjne z nagrodami
Zapewniamy: – wypożyczenie roweru na czas wycieczki (prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem) – przewodnika ornitologa – bezpłatny poczęstunek w trakcie pikniku (w tym obiad)
Spotykamy się 4 czerwca br. (niedziela) o godz. 10:30 przed siedzibą Biebrzańskiego Parku Narodowego, Osowiec-Twierdza 8. Do przebycia jest trasa na odcinku Osowiec Twierdza 8 – Dobarz 8/9 (tam i z powrotem). Trasa liczy łącznie 30 km (patrz mapka).
Piknik odbędzie się we „Dworze Dobarz”, Dobarz 8/9 (gmina Trzcianne).
Zapewniamy rowery po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmuje: Beata Głębocka, Dział Edukacji BbPN, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 668 246 005, (085) 738 30 09.

Na trasie Białystok – Osowiec kursują pociągi umożliwiające przewóz rowerów. O godzinie 09:40 odjeżdża pociąg z Białegostoku do Osowca, a o godz.18:08; powrotny z Osowca do Białegostoku.
Wycieczka i piknik współfinansowane są z projektu Interreg Litwa – Polska „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy” LT-PL-1R-056.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
Kontakt:
Beata Głębocka – Dział Edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego,
tel. (85) 738 30 09; 668 246 005; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji o wycieczce i pikniku:
Strona internetowa BbPN: www.biebrza.org.pl.
Ścieżka dostępu: Strona BbPN/Menu główne/Biebrzański PN/Aktualności Parku/Poznaj ptaki na Green Velo.
Link: https://www.biebrza.org.pl/redir,index?wiecej=2982&wiecej_news=1